Radyestezi nedir

Radyestezi nedir

Radyestezi nedir

Radyestezi nedir sorusunu cevaplamak biraz zordur. Çünkü bilimsel bir karşılığı yoktur. Genellikle dolandırıcılık amacı ile birçok insan tarafından ülkemizde suistimal edilmektedir. Yapılması gereken bilimsel yöntemler kullanmaktır.

Esas olarak pek çok yönü ve uygulaması olan bir mistik sanat olarak kabul edilir. Temelde, bir nesnenin varlığını bulma veya bir nesne tarafından verilen enerjiyi, dut, fındık, kayın veya bakır çubuk kullanarak gelen enerjiyi değerlendiren işlem olarak tanımlanabilir. Bunun yanında kristal veya başka bir ağır bir sarkaç kullanılabilir.

Kökeni

Radyestezi kavramı eski Mısırlılar ve Çinlilerce kullanıldığına dair bilgiler var bu teknik yaklaşık 7.000 yıl öncesine ait olabileceğini tahmin ediyor.

Sorgulanması gereken bir yöntem olmasının yanında maddi bir kaybınız yoksa, radyestezinin zararı bulunmamaktadır. Radyasyon kullanmaz, kimyasalların uygulanmasını gerektirmez ve noninvazivdir.

Radyestezi yardımıyla birçok farklı nesne bulduğunu idea eden insanlara rastlamak mümkündür. Tabi burada en sık, yer altındaki su kaynaklarını bulduğunu idea eden insanlarla karşılaşmaktayız.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir