SuperSting

SuperSting 84 elektrot bağlanabilir ve 8 kanallı rezistivite IP ölçüsü alabilmektedir. 800 volt 2 Amper dahili verici ile birçok yeraltı yapısını çözebilmekte kolaylık sağlamaktadır. 8 kanal eş samanlı ölçme yeteneği saha süresini önemli ölçüde kısaltır. Sektördeki en güveniliri sonuç veren cihazlardan birisidir. SuperSting dahili bir güç vericisi kullanır ve 2D, 3D ve 4D’de geleneksel dikey elektrikli ölçümler veya çok elektrotlu görüntüleme için kullanılabilir.

Kullanım Alanları

  • Yeraltı Suyu Araştırması, Deniz tarama, Kuyu gözü tomografisi, Depolama Alanlarının İzlenmesi, Altın Arama, Maden arama , Kuyu Sondajı Tomografi, Su bulma , Deniz Ölçümleri vb

PowerSting Transmitter

1000 Volt 10 Amper 10 KW gücündeki harici yüksek dirençli ortamlarda rahatlık sağlamakta. Jeotermal gibi derin etüt çalışmalarında 1000 – 1500 metre derinlikler için kesit çıkarma olanağı sağlamaktadır.

Teknik özellikler

  • Çıkış akımı kararlılığı: Otomatik kontrollü
  • Verici Alt Akım Sınırı: 1mA -Verici Çıkış Gerilimi Doğruluğu: 0.1V
  • Zaman kararlılığı:% 0.01’den daha iyi
  • IP zaman çevrimleri: 0.5s / 1s / 2s / 4s / 8s, kullanıcı seçilebilir SuperSting tarafından kontrol edilir.
  • PowerSting ve SuperSting arasındaki bağlantı isteğe bağlı bir kablosuz bağlantı ile kablolanmaktadır.

Geometrics SmartSeis 12

Zeminin dinamik, litolojik yapısını aydınlatmak amacıyla Geometrics – SmartSeis marka 12 kanallı sismik cihaz kullanılır. Alınan ölçülerde sinyali izleme, gürültüyü ayrımla yan, analog ve sayısal filitreleme işlemi otomatik olarak yapıldığından en az güç harcayarak yüksek / gürültü oranı elde edilmektedir. Sistem bilgisayar aracılığı ile örnekleme aralığını seçebilen, bir triggerli balyoz, 12 adet yatay jeofon ve özel bağlantı aleti nden oluşmaktadır.

Syscal Pro Switch

Syscal Pro Switch 24 elektrot bağlanabilen sistem 10 kanallı rezistivite ve IP sistem, 250 volt ve 2,5 Amper dahili verici ile hem alıcı hem verici olarak çalışabilir.

Tüm ölçüm kanallarında minimum voltaj seviyesini sağlamak için giriş akımı otomatik olarak ayarlanabilir bu nedenle iyi bir ölçüm yapabilmekteyiz. Syscal Pro Switch çok sayıda yapılandırma ayarı sayesinde çok farklı ortamlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Özel diziler veya standart dışı uygulamalar için özel kablolar da monte edilebilir. Ölçüm ayarları bilgisayar bağlantısı sayesinde PC yazılımı ile yapılandırılabilir.

Transmitter VIP 5000

5KW’lık 10 Amper gücündeki harici aleti ile birlikte yüksek özellikli rezistivite & IP ölçüsü alabilir.  Her türlü arazi koşullarında yeraltı , jeotermal, tatlı ve tuzlu  su araştırması, çevre araştırması , altın , demir  aranabilmesine olanak sağlar. Böyle bir sistem ile 1000 veya 1500 metre derinliklere rahatlıkla inebilir ve gerçek anlamda hem sığ hem de derin resistivite yapan tek ve uyumlu olarak çalışabilir.

Bu cihaz ımız ile 1D ve 2D toplanan veriler, 1D, 2D, ve 3D olarak yorumlanır.